×

اطلاعات جستجو "Enter"فشار دادن

  • تاریخ انتشار : 1401/09/26 - 11:55
  • بازدید : 39
  • تعداد بازدیدکننده : 39
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه
روز پژوهش

مرکز تحقیقات نای

موفقیت روزافزون علم در شناخت جهان هدفدار و قانونمند که با تکیه بر ابتکارات خلاقیت‌های به ودیعه نهاده شده از سوی خدای متعال در وجود بشر و بهره برداری از قدرت شگرف اندیشه آدمی صورت گرفته، فضای زندگی جدیدی را برای انسان‌ها به ارمغان آورده است.

موفقیت روزافزون علم در شناخت جهان هدفدار و قانونمند که با تکیه بر ابتکارات خلاقیت‌های به ودیعه نهاده شده  از سوی خدای متعال در وجود بشر و بهره برداری از قدرت شگرف اندیشه آدمی صورت گرفته، فضای زندگی جدیدی را برای انسان‌ها به ارمغان آورده است.

لذا پس از پیروزی انقلاب اسلامی، به منظور گسترش فرهنگ پژوهش در جامعه، روز25   آذر از سوی «شورای فرهنگ عمومی کشور» به نام روز پژوهش نام‌گذاری شد. وزارت علوم تحقیقات و فناوری نیز از سال 1379  چهارمین هفته آذر ماه را به نام هفتة پژوهش نام‌گذاری کرد و از سال 1384این نام به «هفته پژوهش و فناوری» تغییر یافت. 

ارج نهادن به مقام شامخ پژوهشگران و تجلیل از پژوهشگران برتر، شناسایی و طرح مشکلات و چالش‌های پیش روی و ارتقاء سطح پژوهش و فناوری در کشور از جمله اهداف این اقدام بود. در این راستا هر سال مراسم هفتة پژوهش با مشارکت بیشتر دستگاه‌های اجرایی کشور برگزار می‌شود. تقدیر از مقالات برتر، تقدیر از پژوهشگران‌ نمونه، تقدیر از مدیر تحقیق نمونه، تقدیر از پروژه‌های برتر و انتشار کارنامه پژوهشی در هر سال از مهم‌ترین برنامه‌های هفته پژوهش است.

در این مسیر اندیشه‌های ژرف در قالب پژوهش‌های بنیادین صورت بحث پذیر به خود می‌گیرند و دستمایه انجام پژوهش‌های کاربردی می‌شوند تا خواست‌ها و نیازها را پاسخ گویند و راه‌حل‌های بهتر و بیشتری برای مسائل و مشکلات جوامع بشری پیشنهاد کنند و همین جاست که نقش موثر و سهم بسزای بخش تحقیقات در روند تحولات جوامع آشکار می‌شود.‌دکتر فریبا قربانی از یکی از پژوهشگران مرکز تحقیقات بیماری های نای در این خصوص گفت پژوهش حرکت از مجهول به سمت معلوم و توسعه حرکت از معلوم به سمت مجهول است. پژوهش در زندگی روزانه ما برای یادگیری، افزایش آگاهی، لذت بردن از دانش و افزایش کیفیت خدمات و حل مسائل و خلق مسایل لازم است. در این راستا مرکز تحقیقات بیماریهای نای، روز پژوهش را به همه پژوهشگران تبریک عرض نموده و مسائل نظام سلامت را از اولویتهای پژوهشی قرار داده است.

 

معاونت پژوهشی دانشگاه مجازی، آموزش پزشکی و مدیریت به مناسبت هفته پژوهش و فناوری از روز شنبه 26/9/1401 لغایت 30/09/1401، برنامه های متنوعی اعم از کارگاه های ترکیبی ( حضوری- وبیناری)، نشست فناورانه و بازدید از مرکز نوآوری برگزار می نماید  . شرکت در برنامه از طریق برنامه اسکای روم میباشد .

  • گروه خبری : گروه های مطالب,اخبار سایت
  • گروه خبری : 123950
کلمات کلیدی
تنظیمات قالب