صفحه اصلي > اخبار 
 
 


  چاپ        ارسال به دوست

در بیمارستان دکتر مسیح دانشوری:

اولین کمیته "اخلاق ، منش و مهارتهای ارتباطی" برگزار گردید

اولین کمیته اخلاق ، منش و مهارتهای ارتباطی با حضور دکتر محمد رضا بلورساز (دبیرکمیته توسعه  آموزش)، دکتر میترا صفا (دبیر کمیته) دکتر ساویز پژهان معاون درمان و سایر اعضای اصلی و میهمان درکمیته اخلاق، منش و مهارتهای ارتباطی بیست پنجم شهریور ماه در ساختمان کاخ مظفر بیمارستان دکتر مسیح دانشوری برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی، درابتدای این جلسه دکتر صفا مقدمه ای در خصوص راه اندازی واحد توسعه آموزش بالینی در بیمارستان و ضرورت اجرا و پیگیری آن عنوان کرد و به کمبود دوره های آموزش بالینی در بیمارستان ها و لزوم ایجاد دوره های آموزشی برای کلیه دانشجویان و پرسنل بیمارستان اشاره کرد.
دکتر صفا تصریح کرد: کمیته اخلاق، منش و مهارت های ارتباطی در نظر دارد کارگاه های آموزشی در برنامه کوتاه مدت جهت اعضاء هیات علمی و فراگیران با عناوین:1- ارتباط پزشک با بیمار 2- مهارتهای فردی 3- شناخت ویژگیهای شخصیتی برگزارنماید.
وی افزود: همچنین لازم است در برنامه میان مدت ارزیابی و نظرسنجی در مورد مهارت های ارتباطی، کیفیت ارتباط و فشار روانی (استرس) با مشارکت واحد اموزش برای کلیه گروه های هدف شامل اعضا هیئت علمی و رزیدنت ها، فلوها و سایر دانشجویان انجام گیرد.
 دکتر صفا با بیان اینکه در برنامه بلند مدت نیز اثربخشی مداخلات آموزشی بررسی و سپس نتایج مطالعات به دفتر آموزش و توسعه بالینی بیمارستان ارائه میگردد.
دکتر صفا در ادامه گفت: درمرور تحقیقات مختلف در دانشجویان پزشکی به سه مورد 1- اخلاق، 2- رفتار 3- ظاهر اشاره شده است، بهمین دلیل جلسات توجیهی مداوم و مکرر در بدو ورود برای  فراگیران تشکیل گردد و در صورت امکان کلیات مسائل اخلاق ومنش حرفه ای ومهارتهای رفتاری در کتابچه گنجانده شود.
در ادامه این جلسه آقای دکتر پژهان بر ارائه دستورالعمل کتبی به تمام گروه های بیمارستان من جمله دانشجویان پزشکی در مورد برخی اصول اخلاقی و علمی مانند عدم بازگو کردن آنی تشخیص بیماری نزد بیمار تأکید کردند.
همچنین دکتر بلورساز و خانم ها دکترحسن زاد، دکتر بزمی، دکتر لوک زاده نیز نظرات خود را در خصوص این کمیته و مسائل مرتبط با آن مطرح کردند.
شایان ذکر است در خاتمه تصمیم گرفته شد تا جلسات منظم برگزار گردد و بر لزوم حضور دبیران سایر کمیته ها و اعضای هیئت علمی در جلسات آتی جهت تهیه پروتکل جامع کمیته اخلاق و منش و مهارتهای حرفه ای  نیز تاکید گردید.


١٠:٠٩ - چهارشنبه ٥ مهر ١٣٩٦    /    عدد : ٥٢٠٧٩    /    تعداد نمایش : ٢٨٥


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج

Home | Contact Us| About Us| Research| Articles| News|
Copyright © 2013 TDRC.SBMU.AC.IR Allright Reserved کلیه حقوق این وب سایت متعلق به مركز آموزشي، پژوهشي، درماني سل و بيماريهاي ريوي(بيمارستان دكتر مسيح دانشوري) می باشد .